Zamknij

Morawiecki mówi o koronawirusie w odwrocie. Nowe dane MZ temu przeczą

Magdalena Kulej
03.07.2020 10:36
koronawirus
fot. Reporter Poland

Koronawirus w Polsce 3 lipca: przybyło 259 przypadków zakażeń w Polsce. Zmarło aż 15 kolejnych osób. To najnowsze dane z raportu przekazanego w piątek przez Ministerstwo Zdrowia. Dzień wcześniej szerokim echem odbiły się słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który zachęcając do udziału w wyborach, stwierdził, że "epidemia jest w odwrocie" i "nie ma się czego bać".

Koronawirusa potwierdzono w Polsce już łącznie u 35 405 osób. Zakażenia, o których Ministerstwo Zdrowia poinformowało 3 lipca, dotyczą osób z województw: śląskiego (80), wielkopolskiego (46), mazowieckiego (36), łódzkiego (24), małopolskiego (13), świętokrzyskiego (13), podkarpackiego (12), opolskiego (9), podlaskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), lubelskiego (4), pomorskiego (4), dolnośląskiego (3), zachodniopomorskiego (2) i kujawsko-pomorskiego (1).

1 507 ofiar koronawirusa w Polsce

Nie żyje 15 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Z informacji przekazanych przez resort zdrowia wynika, że większość pacjentów miała choroby współistniejące.

Do tej pory wyzdrowiało 22 651 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV– 2, w szpitalach z powodu koronawirusa przebywają 1 743 osoby (z czego 72 są pod respiratorem), a kwarantanną objęto 84 790 osób.

Przypomnijmy, że w czwartek podczas spotkań z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego i Kraśnika premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że "koronawirus jest w odwrocie", "jest coraz mniej zachorowań", "nie ma się czego bać" . Tymi słowami zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich. Wirusolodzy mają na ten temat inne zdanie, uważają, że takie twierdzenia są co najmniej nieuzasadnione.

Koronawirus w Polsce

O pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce resort zdrowia poinformował 4 marca. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz poniżej: >> Koronawirus. Mapa Polski i świata - aktualne dane