Zamknij

Austria wygrywa walkę z koronawirusem. Kościoły i restauracje otwarte od 15 maja

21.04.2020 19:41
Austria
fot. AA/ABACA/Abaca/East News source Abaca byline

Koronawirus w Austrii słabnie. Kanclerz Sebastian Kurz poinformował we wtorek o kolejnej fazie znoszenia restrykcji. Od 15 maja na nowo mają zostać otwarte lokale gastronimiczne, a kościoły i świątynie będą mogły ponownie sprawować nabożeństwa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz podczas wtorkowej konferencji zapowiedział również, że od 15 maja zacznie się proces otwarcia szkół dla większości roczników uczniów. Już wcześniej ogłoszono, że od początku maja do szkoły pójdą uczniowie z ostatnich klas.

Zmierzamy tu w Austrii szybciej niż inne kraje w kierunku nowej normalności

- powiedział szef austriackiego rządu. Dodał, że częścią tej normalności będą maski ochronne.

Koronawirus w Austrii. Spada liczba nowych zakażeń

Austria była jednym z pierwszych europejskich krajów, który zaczął znosić restrykcje wprowadzone na czas epidemii. Od 14 kwietnia otwarte są mniejsze sklepy i sklepy z art. ogrodniczymi. Obowiązuje w nich - podobnie jak w komunikacji publicznej - nakaz noszenia masek. Większe sklepy, a także galerie handlowe i salony fryzjerskie zostaną otwarte 1 maja - jak donosi agencja Reutera.

Zobacz także

We wtorek w Austrii wykryto 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - najmniej od pierwszego tygodnia marca. Zmarło 21 osób. 

RadioZET.pl/PAP