Zamknij

Będzie kolejny lockdown? Premier Morawiecki zabrał głos

24.09.2020 12:53
Mateusz Morawiecki
fot. East News/Tomasz Kudala

Koronawirus w Polsce. Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju się pogarsza. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie kolejnego lockdownu.

Koronawirus w Polsce. Czy będzie kolejny lockdown? Na to pytanie odpowiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie czwartkowej konferencji prasowej. "Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, chcemy utrzymać równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze zdrowiem publicznym" - powiedział w Brukseli szef polskiego rządu.

Koronawirus w Polsce. Będzie kolejny lockdown?

W czwartek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w Polsce odnotowano 1136 przypadków zarażenia koronawirusem. To największy dobowy wzrost zakażeń od początku epidemii. Kolejne rekordy odnotowywane są także w krajach europejskich. Władze niektórych państw przywracają obostrzenia oraz restrykcje.

Zobacz także

W czwartek Mateusz Morawiecki przekazał na konferencji prasowej, że podczas rozmowy w gronie premierów Grupy Wyszehradzkiej podkreślono chęć uniknięcia kolejnego lockdownu w związku z epidemią koronawirusa.

Wszyscy potwierdziliśmy, że chcemy uniknąć kolejnego lockdownu. Chcemy mieć dobrą równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze służbą zdrowia, o zdrowie publiczne, o zdrowie indywidualnych ludzi

Mateusz Morawiecki

"My w Polsce, ale także w Republice Czeskiej, na Węgrzech zadbaliśmy o to bardzo dobrze, ale przed nami na pewno jeszcze kilka miesięcy, mam nadzieję, że ostatnich kilka miesięcy, oby bardzo krótkich, zmagania z tą pandemią" - dodał premier polski.

RadioZET.pl/PAP