Zamknij

Koronawirus. Budka chce powołać komisję śledczą. Rozliczania ''państwa PiS''

06.07.2020 14:53
Borys Budka
fot. East News/Tomasz Jastrzebowski

Koronawirus. Borys Budka, przewodniczący klubu KO zapowiedział złożenie wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia nieprawidłowości związanych z realizacją zamówień na sprzęt do walki z epidemią koronawirusa i COVID-19.

Borys Budka na konferencji prasowej w Sejmie powiedział, że obserwujemy "bulwersujące zdarzenia", a "każdy nieomal dzień przynosi kolejne doniesienia o możliwych nadużyciach, a nawet popełnieniu przestępstw przez funkcjonariuszy publicznych" w związku z epidemią koronawirusa.

Koronawirus. Polityk KO chce komisji śledczej

"W imieniu Koalicji Obywatelskiej chciałbym poinformować, że składamy wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia nieprawidłowości związanych z realizacją zamówień w obszarze COVID-19" - poinformował polityk.

Zobacz także

Borys Budka dodał, że doniesienia o nieprawidłowościach rozpoczęły się od zamówienia maseczek ochronnych, a następnie była sprawa zamówień przez Ministerstwo Zdrowia respiratorów.

Zobacz także

Jak dodał przewodniczący klubu KO od spraw ewentualnych nieprawidłowości, dzisiejsza opozycja rozpoczyna proces rozliczania "państwa PiS".

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP