Zamknij

Koronawirus. Szumowski podał konkretną datę powrotu dzieci do szkoły

03.08.2020 09:33
Szkoła
fot. East News/Piotr Molecki

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski, minister zdrowia potwierdził, że 2 września powinien być dniem normalnej nauki w szkole.

Łukasz Szumowski w poniedziałek w Programie Pierwszego Polskiego Radia był pytany m.in. o rosnącą liczbę nowych zakażeń koronawirusem oraz rozpoczęcie nowego roku szkolnego 1 września. Według szefa resortu zdrowia, 2 września powinien być normalnym dniem nauki w szkole.

Koronawirus. Od 2 września nauka w szkole?

Minister zdrowia zapowiedział wprowadzenie przepisów, które dawałby elastyczność w podejmowaniu decyzji o powrocie uczniów do szkół w poszczególnych regionach. "Będziemy proponowali pewne rozwiązania legislacyjno-prawne, między innymi po to, żeby dać możliwość większej regionalizacji działań. (...) Chcielibyśmy dać szansę do tego, żeby szkoły w powiatach, zależnie od stanu epidemicznego, mogły reagować inaczej, mogły na przykład prowadzić mieszaną edukację zdalną i w klasach, czy dla pewnych grup, gdzie to jest łatwe do wprowadzenia, tylko zdalną" - powiedział Szumowski.

To już zależy od lokalnych możliwości danej szkoły, od uwarunkowań epidemicznych. I wtedy byśmy mieli naprawdę takie elastyczne reagowanie na sytuację

- dodał minister zdrowia.

Zobacz także

Szumowski pytany, czy według jego obecnej oceny, drugi dzień września "powinien być pierwszym dniem normalnej nauki", minister odpowiedział twierdząco.

RadioZET.pl/PAP/Program Pierwszego Polskiego Radia