Zamknij

Nauczyciel przemierza 8 km dziennie, aby dostarczyć obiady biednym uczniom

10.04.2020 11:51
Nauczyciel rozwozi uczniom jedzenie
fot. Shutterstock/Twitter/Elaine Penman

Nauczyciel z brytyjskiej szkoły podstawowej w trakcie epidemii koronawirusa dostarcza obiady dzieciom, które są w trudnej sytuacji finansowej. Lokalna społeczność nazwała go bohaterem.

Jak podaje serwis "Metro", Zane Powles jest asystentem dyrektora w Western Primary School w Grimsby. Nauczyciel codziennie pieszo pokonuje 5 mil (około 8 kilometrów), aby dostarczyć obiady biednym dzieciom, które przez epidemię koronawirusa, nie mogą zjeść ich w szkole. 

Zobacz także

Nauczyciel bohaterem epidemii 

Łącznie nauczyciel rozdaje 78 obiadów rodzinom w Grimsby. Każdy posiłek zawiera m.in. kanapkę, herbatniki i jabłko. Jak przekazał serwis "Metro", w szkole są uczniowie w trudnej sytuacji finansowej. Kwalifikują się oni do programu bezpłatnych posiłków.

Zobacz także

Powles, zanim został nauczycielem, był żołnierzem. W ramach swojej akcji dostarczania posiłków zachęca rodziców, aby razem z dziećmi pozostały w domach i zapewnia, że jego pomoc jest bezpieczna. Gdy podchodzi do rodzin, nie podaję ręki na przywitanie, zawsze nosi rękawiczki i rozmawia z ludźmi, zachowując odpowiedni dystans.

Zobacz także

Lokalna społeczność uznała Powlesa za bohatera. Mężczyzna wyjaśnił, że jego praca polega na edukacji dzieci. "W tych czasach po prostu robię to inaczej" - zaznaczył mężczyzna. Były żołnierz dodał także, że nie chce zawieść swoich uczniów. W pomoc zaangażowała się także dyrektorka szkoły, która żywność rozwozi samochodem.

RadioZET.pl/METRO