Zamknij

Koronawirus. Pogrzeb Zofii Karpiel-Bułecki. Sanepid szuka żałobników

10.07.2020 13:52
Pogrzeb Zofii Karpiel-Bułecki
fot. East News/Piotr Korczak

Pogrzeb Zofii Karpiel-Bułecki. Na ceremonii osoba, która odbierała kondolencje, była zakażona koronawirusem. Sanepid poszukuje żałobników.

Sanepid apeluje o zgłaszanie się wszystkich osób, które wzięły udział w ceremonii pogrzebowej Zofii Karpiel-Bułeckiej. Jak podaje "Tygodnik Podhalański" jedna z osób odbierająca kondolencje była zakażona koronawirusem.

Koronawirus. Sanepid szuka żałobników z pogrzebu Karpiel-Bułecki

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt osób, które w dniu 2 lipca 2020 r. brały udział w uroczystościach pogrzebowych Zofii Karpiel-Bułecki na Pęksowym Brzysku w Zakopanem (szczególnie osoby, które składały kondolencje), w modlitwach przed pogrzebem w domu zmarłej oraz w przyjęciu zorganizowanym po pogrzebie >>stypie<<" - czytamy w oficjalnym komunikacie sanepidu.

Zobacz także

Według informacji "Tygodnika Podhalańskiego" osoba, która została zarażona SARS-CoV-2 odbierała kondolencje, brała udział w modlitwach i była na stypie.

Pogrzeb Zofii Karpiel-Bułecki

Zofia Karpiel-Bułecka zmarła 27 czerwca 2020 roku. Miała 85 lat. Góralka była znana na całym Podhalu. Nazywano ją tam "Ciotką Bułeckulą". Zofia Karpiel-Bułecka w Zakopanem prowadziła pensjonat oraz karczmę Babcyno Jatka.

Zobacz także

W uroczystościach pogrzebowych góralki uczestniczyła rodzina oraz liczni przyjaciele. Wśród żałobników nie zabrakło znanych osób m.in. Kayah i Tomasza Ossolińskiego.

RadioZET.pl/Tygodnik Podhalański