Zamknij

Przełomowe badania nad SARS-CoV-2. Łysi mężczyźni z ciężkimi objawami Covid-19

08.06.2020 16:17

Amerykańscy naukowcy zaobserwowali, że znaczna część osób hospitalizowana z powodu Covid-19 to łysi lub łysiejący mężczyźni. Wyniki badań są zaskakujące.

Koronawirus
fot. Shutterstock

Według wyników badań przeprowadzonych przez naukowców z Brown University w USA łysi oraz łysiejący mężczyźni są bardziej narażeni na pojawienie się poważnych objawów SARS-CoV-2. Jak podaje portal "Mirror", w trakcie badań wykazano, że ci mężczyźni byli znacznie częściej hospitalizowani. Naukowcy twierdzą, że te obserwacje mają ogromne znaczenie dla walki z wirusem z Wuhan.

Koronawirus i łysienie

Według badaczy, androgeny (męskie hormony płciowe, które przyczyniają się m.in. do łysienia u mężczyzn) mogą także powodować, że panowie z wysokim poziomem tych hormonów są bardziej narażeni na koronawirusa. SARS-CoV-2 łatwiej atakuje komórki. Jak informuje "Mirror", który przytacza badania naukowców, podając leki hamujące androgeny można spróbować spowolnić rozwój Covid-19. 

Zobacz także

Profesor Carlos Wambier z amerykańskiego Uniwersytetu Brown swoje badania medyczne przeprowadził w Hiszpanii. W szpitalach w Madrycie około 75 procent pacjentów to byli łysi lub łysiejący mężczyźni. Według naukowców może to być przełom w badaniach nad koronawirusem i sposobami leczenia Covid-19. Aktualnie naukowcy nie postawili żadnych konkretnych tez. Konieczne są dalsze obserwacje.

loader

RadioZET.pl/Mirror