Zamknij

Podczas kwarantanny urządził huczną imprezę. Wśród gości bawiło się dziecko

03.04.2020 12:35
był objęty kwarantanną i zrobił imprezę
fot. Shutterstock

Jeden z mieszkańców powiatu monieckiego (woj. podlaskie) wykazał się kompletną nieodpowiedzialnością i w trakcie kwarantanny urządził w domu imprezę dla siedmiu osób. Decyzją sanepidu wszyscy goście zostali objęci kwarantanną.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku  

Kilka dni temu moniecka policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z domów odbywa się głośna impreza, na której bawi się kilka osób. Chwilę później funkcjonariusze odebrali telefon od sfrustrowanej kobiety, której mąż powrócił z wydarzenia, którą zorganizował 32-latek objęty kwarantanną.

Na miejscu zjawili się mundurowi w specjalnych kombinezonach ochronnych. Policjanci potwierdzili zdarzenie i powiadomili sanepid. Służby zdecydowały o kwarantannie dla wszystkich osób uczestniczących w zabawie, w tym dziecko. W tej chwili prowadzone są czynności wyjaśniające. Funkcjonariusze apelują o rozwagę.

Kwarantanna: Kogo dotyczy? Ile trwa?

Z ostatniego raportu przedstawionego przez Komendę Główną Policji wynika, że coraz więcej osób łamie zasady kwarantanny. Ostatniej doby skontrolowano 130 tys., a podczas nich stwierdzono 600 uchybień, które zdaniem mundurowych kwalifikują się do ukarania.

Kwarantanną są objęte zdrowe osoby, które miały kontakt z zakażonymi lub podejrzanymi o zarażenie koronawirusem. Trwa 14 dni. W trakcie jej trwania nie wolno opuszczać miejsca zamieszkania.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/monki.policja.gov.pl