Zamknij

Przełomowa doba we Włoszech. Wyzdrowiało ponad 2 tys. osób

08.04.2020 21:59
Koronawirus Włochy. Przełomowa doba: Wyzdrowiało ponad 2 tys. osób
fot. AP/Associated Press/East News

Dobre informacje docierają do nas z Włoch. Z każdym dniem spada liczba przypadków śmiertelnych, a rośnie liczba osób wyleczonych z Covid-19. „Przełom jest blisko” – mówią w Lomabrdii.

Włochy to wciąż kraj, który na czarnej liście zgonów spowodowanych Covid-19, jest na pierwszym miejscu. W środę łączny bilans zgonów od początku epidemii wzrósł do 17 669.  

Każdego dnia umiera tam kilkaset osób zakażonych koronawirusem, ale dobowy bilans jest jednak z dnia na dzień mniejszy. Jeszcze pod koniec marca ta liczba zbliżała się do tysiąca dziennie. Tymczasem w ciągu ostatniej doby w kraju zmarło 523 pacjentów.

W regionie Lombardia, czyli włoskim epicentrum zakażeń, w ciągu doby zmarło 238 osób. Według lokalnych władz sytuacja zaczęła się poprawiać i "przełom jest blisko".

Zobacz także

Przybywa wyleczonych z Covid-19 we Włoszech

Jest też inna dobra wiadomość. We Włoszech nie padają już rekordy w liczbie zgonów, a w liczbie osób wyleczonych. W środę obrona cywilna przekazała, że w ciągu ostatniej doby wyzdrowiało prawie 2100 osób. To absolutny rekord od początku epidemii. Łącznie udało się wyleczyć już 26,4 tys. chorych.

Ale to nie wszystko. Szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli podkreślił w środę, że piąty dzień z rzędu spada liczba chorych na oddziałach intensywnej terapii. Przebywa ich tam obecnie prawie 3700.

Dotąd we Włoszech stwierdzono 139 tys. zakażeń. Obecnie łączna liczba osób zakażonych wynosi ponad 95 tys. 63 tysiące z nich przebywa w izolacji domowej z lekkimi objawami lub bez nich.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/WHO