Zamknij

COVID-19: Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem

31.05.2020 13:35

W Szwajcarii zmarło niemowlę chore na COVID-19. W tym kraju to pierwszy przypadek śmiertelny spowodowany koronawirusem wśród dzieci.

Koronawirus
fot. Zhang Lei/Xinhua News/East News

Informację o śmierci zakażonego koronawirusem niemowlęcia potwierdził w piątek Stefan Kuster z Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego. Jak podkreślił podczas konferencji prasowej w Bernie, to pierwszy tego typu przypadek w Szwajcarii.

Władze nie chcą informować o wielu szczegółach dotyczących śmierci zakażonego niemowlęcia. Wiadomo jedynie, że niemowlę pochodziło z kantonu Argowia w północnej Szwajcarii, a zarazić mogło się za granicą. Płeć i dokładny wiek dziecka nie są znane.

Koronawirus w Szwajcarii

Krzywa zachorowań w Szwajcarii wyraźnie opada. W czwartek nie odnotowano w tym kraju żadnego nowego zakażenia, w piątek władze kraju potwierdziły 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sobotę liczba zakażeń wzrosła o 32. 

Kuster przestrzega jednak przed zbytnim optymizmem. „Historia koronawirusa jeszcze się nie skończyła” – powiedział. Łącznie w Szwajcarii odnotowano 30 745 zakażeń i 1656 przypadków śmiertelnych.

RadioZET.pl/swissinfo.ch/AFP