Zamknij

Uczestnik pieszej pielgrzymki z koronawirusem. 175 osób na kwarantannie

26.08.2020 21:15
pielgrzymka
fot. Marta Darowska/REPORTER

Uczestnik Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę jest zakażony koronawirusem. To mieszkanka gminy Bobowa, która przed rozpoczęciem wędrówki była zdrowa. 175 osób objęto kwarantanną.

O zakażeniu podczas 38. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę poinformowało Radio Kraków. Pielgrzymka rozpoczęła się w czwartek, a zakończyła we wtorek. Ze względu na epidemię w tym roku miała charakter sztafetowy. Mimo to jedna z uczestniczek zaraziła się  koronawirusem

Jak informuje Małopolski Portal Informacyjny Głos24.pl, uczestników było ponad połowę mniej niż w 2019 roku. Każdy z pielgrzymów przed wejściem do autobusu musiał wypełnić ankietę o swoim stanie zdrowia. 

Zobacz także

Koronawirus na pielgrzymce na Jasną Górę

Pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskała mieszkanka gminy Bobowa. Na Jasną Górę pielgrzymowała z Grupą 14 – Św. Świerada. Informację tę potwierdził Rzecznik Prasowy Pieszej pielgrzymki Tarnowskiej, Ks. Roman Majoch w rozmowie z portalem glos24.pl.

Osoba przyjechała na pielgrzymkę jako zdrowa. Po dwóch dniach poddała się badaniom i okazało się, że jest zakażona koronawirusem

– przekazał.

Kwarantanną objęto wszystkich pielgrzymów, którzy podróżowali z zakażoną. Łącznie jest to 175 osób - podał gorlicki sanepid. Odwołano także wyjazd grupy pątników na Jasną Górę. Miało się tam odbyć uroczyste wkroczenie do częstochowskiego sanktuarium.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Kraków/Glos24.pl