Zamknij

Koronawirus: Na Pomorzu nowy rekord zakażeń. Pojawiają się nowe ogniska

16.08.2020 12:48
Koronawirus, karetka
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Koronawirus na Pomorzu przybiera na sile. Nowe dane resortu zdrowia z niedzieli 16 sierpnia mówią o 85 przypadkach zakażenia koronawirusem. To największy dobowy przyrost nowych zakażeń w województwie pomorskim od początku pandemii w Polsce. 

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane, według których w niedzielę 16 sierpnia mamy 594 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Niepokojące wieści z raportu MZ płyną do mieszkańców północy Polski. Województwo pomorskie po raz pierwszy jest na drugim miejscu pod względem liczby nowych przypadków. 85 nowych zakażeń to rekord dla tego regionu. 

Koronawirus na Pomorzu. Nowy rekord zakażeń 16 sierpnia 2020

Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem na Pomorzu to efekt pojawienia się kilku nowych ognisk wirusa SARS-CoV-2. Jak informuje trójmiejski reporter Radia ZET Maciej Bąk, wśród nowych ognisk koronawirusa w województwie pomorskim są m. in. szpital w Gdyni, zakład pracy w powiecie starogardzkim oraz dwa sanatoria - w Sopocie i powiecie słupskim. Koronawirusa wykryto również u grupy marynarzy, którzy wrócili ze statku oraz u szermierzy po powrocie z obozu w Zakopanem. Służby sanitarne nie informują o nowych zakażeniach w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. 

Zobacz także

Nowe przypadki koronawirusa, o których w niedzielę 16 sierpnia informowało Ministerstwo Zdrowia pochodzą z województw: śląskiego (108), pomorskiego (85), małopolskiego (77), mazowieckiego (73), łódzkiego (70), wielkopolskiego (50), podkarpackiego (38), zachodniopomorskiego (18), świętokrzyskiego (16), opolskiego (14), kujawsko-pomorskiego (13), dolnośląskiego (11), warmińsko-mazurskiego (10), lubuskiego (8) i podlaskiego (3).

Koronawirus w Polsce został potwierdzony u 56 684 osób. Zmarło 1877 z nich, a 39 130 wyzdrowiały.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Maciej Bąk