Zamknij

Zmarł zanim dowiedział się, że ma Covid-19. Rodzina zastała go martwego

20.10.2020 13:31
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Piotr Molecki/East News

Koronawirusem w Polsce zakaziło się już 192 539 osób. W poniedziałek poinformowano o 9291 zakażeniach, z czego aż 895 przypadków odnotowano na Śląsku. W tym regionie doszło również do rodzinnej tragedii, o której poinformowała stacja TVN24. Sytuacja dotyczy rodziny ze wsi Osiny w powiecie częstochowskim.

84-letni mieszkaniec śląskiej miejscowości od kilku dni cierpiał na wysoką gorączkę powyżej 38 stopni. Córka mężczyzny skontaktowała się z lekarzem pierwszego kontaktu, który natychmiast zalecił przeprowadzenie testu na obecność SARS-CoV-2.

Zobacz także

84-latka przebadano w piątek, wynik badania został przedstawiony rodzinie chorego w niedzielę. Jak informował sanepid, u mężczyzny stwierdzono Covid-19.

Niestety, zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi, córka mężczyzny – z powodu kontaktu z nim – została objęta administracyjną kwarantanną i nie mogła do niego przyjechać.

Koronawirus na Śląsku. Mężczyzna zmarł zanim poznał wynik swojego testu an Covid-19

W związku z zaistniałymi okolicznościami, do 84-letniego mężczyzny udali się wnukowie. Jak informuje TVN24, mieli przynieść mu obiad. Niestety 84-latek nie pojawił się w oknie i nie nawiązał kontaktu z wnukami.

Zobacz także

Wnukowie mężczyzny zawiadomili policję, a funkcjonariusze wyważyli drzwi do mieszkania ich dziadka. Okazało się, że 84-latek nie żyje.

Zobacz także

Jak informowała TVN24 rzeczniczka prasowa częstochowskiej policji Marta Kaczyńska, mieszkaniec Osin miał umrzeć z przyczyn naturalnych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN24