Zamknij

Morawiecki zabrał głos ws. odcięcia Śląska. "Sytuacja jest opanowana"

16.05.2020 16:04
Morawiecki zabrał głos ws. odcięcia Śląska. "Sytuacja jest opanowana"
fot. KATOWICE KORONAWIRUS PREMIER MORAWIECKI KONFERENCJA

Koronawirus na Śląsku spowoduje zamknięcie województwa? Do tej kwestii odniósł się w sobotę premier Mateusz Morawiecki, zaraz po posiedzeniu sztabu kryzysowego.

Koronawirus na Śląsku spowodował paraliż pracy kilku kopalni. Z powodu rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 wśród górników nie funkcjonuje kopalnia Jankowice, Murcki-Staszic o, Sośnica, Pniówek oraz Bobrek. W województwie śląskim odnotowano najwięcej zakażeń koronawirusem spośród wszystkich regionów w Polsce - łącznie ponad 5 tysięcy przypadków. Około 2 tysiące z nich to właśnie górnicy.

Sytuacja na Śląsku jest opanowana, jest pod kontrolą

- przekonywał w sobotę w Katowicach premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu sztabu kryzysowego. Zapewniał również, że nie ma mowy o izolacji województwa śląskiego.

Zobacz także

Szef rządu dziękował również przedstawicielom służb sanitarnych i medycznych z całego kraju, którzy przybywają z pomocą do woj. śląskiego.

Zobacz także

Morawiecki poinformował, że spotkał się w sobotę również z "ozdrowieńcami" - osobami, które zostały wyleczone, a testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny. Podkreślał w tym kontekście, że "transmisja pozioma" poza sektorem górniczym jest w woj. śląskim niewielka.

Premier Morawiecki o izolacji Śląska

Premier zaznaczył, że w każdym miejscu, w którym wykryte zostanie ognisko koronawirusa, należy izolować osoby zakażone.

Zobacz także

Ale nie ma mowy o izolacji Śląska, czy województwa śląskiego. Nie ma na to mojej zgody, nie ma na to zgody rządu. Mamy zasadę solidarnościową - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

- dodał szef rządu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP