Zamknij

Uczestniczyłeś w tej mszy? Sanepid prosi wiernych o pilny kontakt

25.09.2020 18:47
Zdjęcie ilustracyjne
fot. wideonet/Shutterstock

Koronawirus na mszy. Częstochowski sanepid prosi o telefoniczny kontakt wszystkich uczestników mszy w kościele św. Walentego w Konopiskach, które miały miejsce w poprzedni weekend. Władze gminy Konopiska informują o ograniczeniach w miejscowym przedszkolu i w szkołach.

Koronawirus na mszy. Częstochowski sanepid prosi o telefoniczny kontakt wszystkich uczestników mszy w kościele św. Walentego w Konopiskach, które miały miejsce w poprzedni weekend. Władze gminy Konopiska informują o ograniczeniach w miejscowym przedszkolu i w szkołach.

W piątkowym komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie poprosił o kontakt wszystkie osoby, które uczestniczyły w mszach w kościele pw. św. Walentego w Konopiskach w dniach 18-20 września br.

"Kontakt ma na celu przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego w związku ze stwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 uczestnika nabożeństwa. Prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych zgodnie z adresem zamieszkania" – napisano na stronach częstochowskiego sanepidu.

Koronawirus na mszy. Sanepid prosi o pilny kontakt wiernych

Tego samego dnia komunikat związany z sytuacją epidemiczną opublikował urząd gminy Konopiska, informując jednocześnie o ograniczeniach w lokalnych placówkach oświatowych.

Zobacz także

"W związku z obecną i wciąż zmieniającą się sytuacją dotyczącą wzrostu ilości zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 na terenie naszej gminy oraz wprowadzeniem niezbędnej kwarantanny na terenie wybranych placówek oświatowych apelujemy do Państwa o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej” – napisały władze gminy.

Jak podały, zajęcia stacjonarne w publicznym przedszkolu w Konopiskach zostały zawieszone do 1 października br., uczniowie klasy II w szkole podstawowej w Konopiskach kontynuują naukę zdalną do 29 września br., a w zespole szkolno-przedszkolnym w Rększowicach pięciu nauczycieli przebywa kontrolnie na kwarantannie.

Zobacz także

"Wszyscy mamy świadomość, że czas jesienno-zimowy będzie sprzyjać wzrostowi zachorowań, dlatego w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego oraz stosowaniu się wszelkich wytycznych służb sanitarnych w zakresie bezwzględnego przestrzegania zasad higieny” – podkreślili samorządowcy z Konopisk.

Zgodnie z piątkowymi danymi częstochowskiego sanepidu, który swoim zasięgiem obejmuje gminę Konopiska, w jej obrębie od początku epidemii stwierdzono 21 przypadków zachorowań, z czego 16 osób już wyzdrowiało. W piątek na kwarantannie było 27 mieszkańców gminy.

Zobacz także

Na całym terenie działania częstochowskiego sanepidu od początku epidemii zachorowało 586 osób (z czego 19 przypadków stwierdzono w poprzedniej dobie), a wyzdrowiało dotąd 388 osób. 242 osoby przebywały w piątek na kwarantannie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP