Zamknij

Walczyła na pierwszej linii frontu z SARS-CoV-2. Lekarka popełniła samobójstwo

28.04.2020 22:11
Lekarka walcząca z koronawirusem, odebrała sobie życie
fot. Shutterstock/Twitter/The New York Times

Dr Lorna M. Breen, lekarka ze szpitala New York-Presbyterian Allen Hospital, zmarła w Charlottesville w stanie Wirginia. Medyczka odebrała sobie życie. O śmierci kobiety poinformował jej ojciec.

Amerykańska lekarka, zanim odebrała sobie życie, pracowała w szpitalu w Nowym Jorku. Była na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem — informuje portal Onet. Śmierć kobiety poruszyła wiele osób na całym świecie.

Zobacz także

Leczyła chorych na COVID-19. Popełniła samobójstwo

Dr Lorna M. Breen samobójstwo popełniła w niedzielę, 26 kwietnia. Na miejsce tragedii przybyły służby ratunkowe. Lekarka z nowojorskiego szpitala na Manhattanie w poważnym stanie trafiła do placówki medycznej w Charlottesville. Niestety nie udało się jej uratować.

Zobacz także

Rodzina doktor Breen potwierdziła, że kobieta odebrała sobie życie. Bliscy dodali, że nic nie wskazywało na to, że kobieta będzie próbować popełnić samobójstwo.

Próbowała wykonywać swoją pracę i to ją zabiło. Pracowała na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem

— cytuje słowa ojca zmarłej portal Onet.

Zobacz także

W trakcie pracy lekarka zaraziła się SARS-CoV-2. Kobiecie udało się pokonać COVID-19 i wrócić do pracy. Amerykańska medyczka była cenioną specjalistką, która wykonywała ciężką pracę w trakcie pandemii koronawirusa. Nieżyjąca medyczka nie miała historii chorób psychicznych. Jednak wcześniej mówiła, że obecność wśród osób zakażonych i umierających przez wirusa z Wuhan, ma ogromny wpływ na jej psychikę.

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/Onet