Zamknij

Premier Nepalu chce leczyć koronawirusa gorącą wodą. Głos zabrali naukowcy

21.04.2020 12:18
Khadga Prasad Sharma Oli
fot. East News/CHINE NOUVELLE

Khadga Prasad Sharma Oli, premier Nepalu w trakcie jednej z telekonferencji powiedział, że SARS-CoV-2 można leczyć w prosty sposób. Wystarczy wypić gorącą wodą lub zdezynfekować dłonie parą. Głos w tej sprawie zabrali eksperci.

Nagranie z wideokonferencji premiera Nepalu z ministrami pojawiło się w sieci. Internauci chętnie je udostępniali i komentowali. Wszystko przez wykład Khadga Prasad Sharma Oli dotyczący SARS-CoV-2, rozprzestrzenia się wirusa, a także metod leczenia.

Zobacz także

Premier Nepalu poinformował, że koronawirusa wyleczyć można przez picie wrzątku. Dodał on, że skutecznym działaniem jest także dezynfekowanie rąk oraz ubrań parą wodną. Polityk zalecił także mycie twarzy i rąk gorącą wodą. Jak zauważył dziennik "Washington Post" - twierdzenia polityka nie były podparte żadnymi badaniami naukowymi.

Zobacz także

Jak podaje Gazeta.pl, w trakcie wideokonferencji premier zadał ministrom pytanie: "Jak zabijemy coś, co nie jest żywe?". Polityk dodał, że nie ma leku na koronawirusa, bo wywołujący go wirus nie jest organizmem żywym. Premier zachęcał także do noszenia okularów, gdyż maseczki nie chronią przed zarażeniem wirusem z Wuhan.

Zobacz także

Eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przestrzegają, by nie stosować się do takich rad. Nie ma żadnych naukowych dowód na to, aby wrzątek, gorąca woda, czy też para skutecznie leczyły, czy też zapobiegały przed koronawirusem.

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/Washington Post/Gazeta.pl