Zamknij

Koronawirus u noworodka. Dziecko mogło zarazić się od członka rodziny

17.04.2020 15:49
Noworodek
fot. East News/ANDRZEJ BANAS (zdjęcie ilustracyjne)

U noworodka z Australii potwierdzono pozytywny test na SARS-CoV-2. Najprawdopodobniej dziecko zaraziło się od innego członka rodziny. Nie wiadomo, kto pierwszy się zaraził z domowników. 

Koronawirus szybko rozprzestrzenia się po całym świecie. SARS-CoV-2 zarazić się może każdy — nawet noworodek. W Nowej Południowej Walii w Australii pozytywny wynik testu na koronawirusa wyszedł u siedmiotygodniowego dziecka.

Zobacz także

"Daily Mail" poinformował, że w Australii potwierdzono koronawirusa u  noworodka. Jego stan był na tyle dobry, że dziecka nie trzeba było hospitalizować. Według dziennika noworodek mógł się zarazić od członków rodziny. Potwierdzono u nich COVID-19.

Koronawirus w Australii

W czwartek, 16 kwietnia premier Australii Scott Morrison zapowiedział, że utrzyma obowiązujące restrykcje w związku z pandemią jeszcze, przez co najmniej miesiąc. W tyk czasie rząd chce się skupić wzmocnieniu zdolności do śledzenia kontaktów zakażonych, a także rozszerzyć testowanie na koronawirusa.

Zobacz także

W całym kraju do tej pory wykryto SARS-CoV-2 u 6447 pacjentów — z czego ponad połowa, bo 3686 wyzdrowiała. Z powodu COVID-19 zmarło 63 osoby.

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/Daily Mail/PAP