Zamknij

Koronawirus. Zorganizowano konkurs Miss Pandemii. Rywalizujące kobiety bez masek

25.06.2020 12:52
Miss Pandemii
fot. Twitter Screen/Armando Roldan

W Gwatemali w gminie Santa Catarina Mita Jutiapa położonej około 150 kilometrów od stolicy kraju zorganizowano wybory Miss Pandemii. Kobiety walczące o tytuł w nielegalnym konkursie występował bez maseczek.

Gwatembala od marca walczy z pandemią koronawirusa. W tym kraju przez Covid-19 zmarło prawie 600 osób. Jednak to nie powstrzymało gminy Santa Catarina Mita Jutiapa przed zorganizowaniem nielegalnego konkursu Miss Pandemii.

Jak podają zagraniczne media, w konkursie piękności wzięły udział tylko trzy kobiety. Jednak z informacji "El Mundo" wynika, że istniało ogromne ryzyko zarażenia koronawirusem. Nielegalny konkurs piękności "Miss Pandemii" został nagrany przez jednego z gwatemalskich dziennikarzy, który wziął udział w tym wydarzeniu.

Zobacz także

We wtorkowym wydaniu “El Mundo” powołał się na nagranie wideo z wyboru “Miss Pandemii”, jak nieformalnie nazwano konkurs, zarejestrowane przez jednego z gwatemalskich dziennikarzy biorących udział w wydarzeniu.

Żadna z trzech uczestniczek konkursu nie miała założonej maski ochronnej, a podczas tego wydarzenia nie przestrzegano dystansu społecznego

- przekazało “El Mundo”.

Zobacz także

W tym kraju wciąż obowiązują obostrzenia związane z pandemią SARS-CoV-2. Ta sama gazeta przypomniała o filmie krążącym w sieci ukazującym nielegalnie przyjęcie w jednym ze sklepów w Gwatemali. Ludzie, którzy wzięli udział w przyjęciu, nie zachowywali odpowiedniego desantu społecznego, obściskiwali się, tańczyli bez masek ochronnych, a nawet pili alkohol z tej samej butelki.

Zobacz także

W środę minister spraw zagranicznych Hiszpanii Arancha Gonzalez Laya stwierdziła w jednym z wywiadów, że rząd tego kraju rozważa wprowadzenie ograniczeń dla obywateli niektórych państw Ameryki Łacińskiej, w których występują liczne przypadki zachorowań na Covid-19. Do środy w Gwatemali na Covid-19 zmarły łącznie 582 osoby, a zakażonych koronawirusem zostało 14 540.

RadioZET.pl/PAP