Zamknij

Zaparowane okulary od noszenia maseczki? Oto demonstracja jak się tego pozbyć

21.04.2020 18:49
Zaparowane okulary od noszenia maseczki? Oto demonstracja jak się tego pozbyć
fot. Dr Harang/Instagram Printscreen

Nietrudno zgodzić się z tym, że noszenie okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych w połączeniu z obowiązkową od poniedziałku maseczką nie jest zbyt komfortowe. Najczęściej narzekamy na fakt, że szkła po prostu parują i ograniczają naszą widoczność. Jak sobie z tym poradzić? W sieci krąży wideo opublikowane przez jednego z koreańskich lekarzy, który krok po kroku demonstruje, jak "uszczelnić" swoją maseczkę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Od 20 kwietnia polski rząd złagodził restrykcje, wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Od poniedziałku można korzystać z parków, lasów, skwerów, plaż i wszelkiego rodzaju terenów zielonych. Jednak przebywając w jakiejkolwiek przestrzeni publicznej, obowiązkowo musimy zakrywać usta i nos.

Zobacz także

I tu pojawia się problem: wielu z nas nosi okulary korekcyjne, nie mówiąc już o okularach przeciwsłonecznych. Internauci skarżą się na fakt, że w połączeniu z maseczką szkła parują, ograniczając widoczność. Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo uciążliwe. W sieci nie brakuje przeróżnych porad, jak poradzić sobie z tym problemem – jak np. przemywanie okularów płynem do czyszczenia szyb. Substancje te mają zawierają związki hydrofobowe, które odpychają cząsteczki wody. To jednak rozwiązanie krótkotrwałe, i nie jest w 100 procentach skuteczne.

Zobacz także

Jak więc poradzić sobie z tym dylematem? Z pomocą śpieszy koreański lekarz, dr Harang.

Jak uszczelnić maseczkę?

Koreańczyk zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, na którym pokazuje jak uszczelnić maseczkę za pomocą chusteczki. Chociaż wideo pochodzi z lutego, obecnie znów budzi duże zainteresowanie. Dla Azjatów noszenie maseczek w miejscach publicznych jest rzeczą dość powszechną, Europejczycy jednak nie są do tego przyzwyczajeni.

Zobacz także

Na nagraniu widzimy, jak dr. Harang zgina górną krawędź maseczki, pod którą następnie umieszcza złożoną chusteczkę higieniczną. W krawędzi musi znaleźć się drucik usztywniający maseczkę, żeby chusteczka nie wypadła.

 

RadioZET.pl/Twitter/Instagram/NaTemat.pl