Zamknij

30-latka z Covid-19 zmarła w samolocie. Nie wiadomo, czy wiedziała o zakażeniu

20.10.2020 17:09
Zdjęcie ilustracyjne
fot. AP/Associated Press/East News

Tragedia w Arizonie. 30-letnia pasażerka zmarła na pokładzie samolotu, lecącego do Teksasu w lipcu. Teraz podano informację o przyczynie jej śmierci: okazało się, że 30-latka chorowała na Covid-19.

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych sieje ogromne spustoszenie. W ciągu ostatniej doby w USA zarejestrowano 48 210 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a z powodu Covid-19 zmarło w tym czasie 388 osób. Poinformował o tym na swej stronie w poniedziałek wieczorem Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Zgodnie z szacunkami amerykańskiej uczelni od wybuchu epidemii w USA zdiagnozowano łącznie 8 mln 208 831 przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 220 088.

Chociaż do tragedii na pokładzie samolotu lecącego z Arizony do Teksasu doszło w lipcu br., dopiero w ostatnim czasie w zagranicznych mediach pojawiła się informacje o tym, że pasażerka była zakażona koronawirusem.

30-latka zmarła na pokładzie samolotu. Przyczyną okazał się koronawirus

Według "Daily Mail", kobieta zaczęła mieć trudności z oddychaniem, kiedy samolot był jeszcze na pasie startowym. Podano jej tlen, pomimo tego jednak 30-latka zmarła. Władze nie podają szczegółowych informacji o zmarłej, wiadomo jedynie, że miała około 30 at i pochodziła z Garland w stanie Teksas.

Zobacz także

W chwili śmierci Amerykanka była zakażona SARS-CoV-2 i to właśnie ten wirus był przyczyną jej śmierci - potwierdziła sędzia z hrabstwa Dallas, Clay Jenkins. Nie wiadomo też, czy pasażerka wiedziała o zakażeniu.

Zobacz także

- To przypomnienie, że w Covid-19 nie ma ograniczeń wiekowych - powiedziała później Jenkins, odnosząc się do smierci 30-latki.

Zobacz także

- Młodzi ludzi są przekonani, że nie należą do grupy ryzyka, powinni być jednak tak samo ostrożni jak inni, gdyż jak się okazuje Covid-19 dotyka wszystkich - mówiła w rozmowie z mediami sędzia hrabstwa Dallas.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZEt.pl/dailmail.co.uk/o2.pl/independent.co.uk