Zamknij

Szczepionka na koronawirusa dla krajów UE? Rozmowy z koncernem zakończone

13.08.2020 22:46
Zdjęcie ilustracyjne
fot. AP/Associated Press/East News

Szczepionka na koronawirusa dostępna dla wszystkich krajów Unii Europejskiej? W czwartek zakończyły się wstępne rozmowy na temat potencjalnego zakupu specyfiku od amerykańskiego koncernu Johnson&Johnson.

Koronawirus w Europie i na całym świecie nie słabnie. Wszystkie kraje czekają na skuteczną szczepionkę przeciw patogenowi. Komisja Europejska zakończyła w czwartek wstępne rozmowy z firmą Johnson&Johnson w sprawie zakupu potencjalnej szczepionki przeciwko Covid-19. KE poinformowała, że umowa z Johnson&Johnson zapewniłaby państwom unijnym możliwość zakupu szczepionki.

Zobacz także

KE oświadczyła, że mogłaby stworzyć ramy umowne dotyczące początkowego zakupu 200 milionów dawek w imieniu wszystkich państw członkowskich UE, a później dokupić dodatkowo 200 milionów dawek.

Szczepionka na koronawirusa dla wszystkich krajów UE. Komisja Europejska zakończyła rozmowy z koncernem

Zobacz także

Życie naszych obywateli i nasza gospodarka potrzebują bezpiecznej i skutecznej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Dzisiejsze rozmowy przybliżają nas do osiągnięcia tego. Komisja dokłada wszelkich starań, w ścisłej współpracy z państwami członkowskimi i firmami farmaceutycznymi, aby przyczynić się do osiągnięcia tego celu

 – powiedziała Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Zobacz także

Zakończone dzisiaj rozmowy są wstępne i nie przesądzają jeszcze o decyzji zakupu przez UE w przyszłości szczepionek Johnson&Johnson. KE prowadzi również rozmowy z innymi producentami szczepionek.

RadioZET.pl/PAP