Zamknij

UE wzywa kraje członkowskie do zaostrzenia restrykcji przed II falą koronawirusa

24.09.2020 11:49
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Liang Sen/Xinhua News/East News

Unia Europejskie apeluje do państw członkowskich o zaostrzenie restrykcji sanitarnych przed drugą falą koronawirusa, która rozpocznie się jesienią - alarmuje agencja AFP.

Przypomnijmy, że w czwartek 24.09.2020 r, w samej Polsce odnotowano zakażenie koronawirusem u kolejnych 1136 osób – to największy dobowy wzrost zakażeń od początku epidemii. Z powodu Covid-19 zmarło kolejne 25 osób – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Europie. Rekord zakażeń

Rekord w dobowym przyroście odnotowały również takie kraje jak mi.in. Francja, Holandia, Wielka Brytania, Indonezja i Słowacja.

Zobacz także

Po raz trzeci w ciągu sześciu dni zanotowano we Francji w środę powyżej 13 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. W ostatniej dobie wykryto ich 13 072. Łącznie od wybuchu pandemii zakażonych zostało 481 141 osób - poinformowało francuskie ministerstwo zdrowia.

Zobacz także

6178 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii - poinformował w środę po południu brytyjski rząd. To jeden z najwyższych bilansów dobowych od początku epidemii w tym kraju. Odnotowano też 37 zgonów.

W Holandii odnotowano w ciągu ostatniej doby kolejną rekordową liczbę potwierdzonych zakażeń koronawirusem - 2357 - poinformował w środę Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM).

Zobacz także

Słowacki resort zdrowia poinformował w środę, że w ciągu ostatniej doby w kraju przybyło 338 zakażeń koronawirusem – najwięcej od początku pandemii w marcu. Po raz pierwszy w 5,5-milionowym kraju przekroczona została granica 300 nowych przypadków dziennie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/MZ-Twitter/PAP/AFP