Zamknij

WHO: koronawirus rozprzestrzenia się za sprawą młodych ludzi

18.08.2020 11:35
WHO: koronawirus rozprzestrzenia się za sprawą młodych ludzi
fot. WHO/ Screen

Pandemia koronawirusa rozwija się w coraz większym stopniu za sprawą młodych ludzi, często nieświadomych swojej infekcji - oświadczył we wtorek szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w regionie Zachodniego Pacyfiku Takeshi Kasai.

Koronawirus na świecie: "Epidemia się zmienia. Ludzie mający po 20, 30, 40 lat w coraz większym stopniu napędzają rozprzestrzenianie się wirusa. Wielu z nich nie wie, że są zakażeni" - powiedział Kasai podczas wirtualnej konferencji prasowej.

Według regionalnego dyrektora WHO, zwiększająca się liczba infekcji, również w krajach takich jak Wietnam, którym wcześniej udało się wyeliminować transmisję wirusa, jest "sygnałem, że wkroczyliśmy w nową fazę pandemii w regionie Azji i Pacyfiku".

Koronawirus na świecie. WHO: rozprzestrzenia się za sprawą młodych ludzi

Komentując sprawę wydania przez władze Rosji zgody na stosowanie szczepionki Sputnik V bez całej serii badań klinicznych, eksperci WHO zaapelowali do firm farmaceutycznych, by wykonały wszystkie badania i przeszły wszystkie etapy w procesie opracowywania szczepionki.

Zobacz także

Przedstawicielka WHO ds. technicznych i leków Socorro Escalante zapewniła, że WHO współpracuje z Rosją i liczy na szybkie przesłanie dowodów na skuteczność nowej szczepionki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP