Zamknij

Pięciu gości weselnych z koronawirusem. Pozostali rozjechali się po całej Polsce

17.06.2020 19:29
Koronawirus
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Pięciu gości weselnych - mieszkańców Olsztyna, którzy uczestniczyli w przyjęciu weselnym, jest zakażonych koronawirusem. Wcześniej u dwojga innych uczestników tego samego przyjęcia weselnego też stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. 

Koronawirus u gości weselnych. Wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował w środę wieczorem, że dziewięć osób z Olsztyna 6 i 7 czerwca uczestniczyło w przyjęciu weselnym, które odbywało się w innym województwie. Kilka dni temu u dwojga osób z Olsztyna, bawiących na tym przyjęciu, stwierdzono koronawirusa. W związku z tym sanepid przebadał pozostałych uczestników wesela.

Na 9 osób uczestniczących w tym weselu z Olsztyna u 7 stwierdziliśmy zakażenie. Pięć dodatnich prób potwierdziliśmy dziś po południu

– powiedział Dzisko i dodał, że wszystkie te osoby przechodzą zakażenie bezobjawowo.

Koronawirus na weselu. Pięciu gości zakażonych

Służby sanitarne docierają do kolejnych uczestników wesela. – Mamy pełen wykaz gości, byli tam ludzie z innych województw, więc przekazaliśmy informację sanepidom w innych regionach. Każdy z kolegów wie, kogo i gdzie ma szukać. My będziemy badać jeszcze m.in. mieszkańców powiatów mrągowskiego i ełckiego – powiedział Janusz Dzisko.

Zobacz także

Potwierdzenie zakażenia u pięciorga kolejnych osób oznacza, że w środę stwierdzono w woj. warmińsko-mazurskim 14 nowych przypadków COVID-19. To od wielu tygodni najwyższa liczba zachorowań. W środę potwierdzono zakażenie m.in. u lekarski szpitala miejskiego w Olsztynie i chirurga ze szpitala w Biskupcu, pomocy medycznej z Olsztyna i pacjenta interny z Pisza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP