Zamknij

Koronawirus na wiecu Andrzeja Dudy. Sanepid pilnie szuka uczestników

23.07.2020 23:49
Prezydent Andrzej Duda z wizyta w miejscowosci Odrzywol
fot. Piotr Molecki/East News

Wśród uczestników spotkania z Andrzejem Dudą w Odrzywole na Mazowszu były osoby zakażone koronawirusem. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przysusze zaapelował o kontakt do osób, które brały udział w spotkaniu z prezydentem.

Andrzej Duda dzień po drugiej turze wyborów prezydenckich odwiedził Odrzywół, gdzie spotkał się z mieszkańcami gminy, w której uzyskał najlepszy wynik wyborczy. Prezydent uzyskał tam 86,31 procent poparcia. Jak sam podkreślał, było to jego pierwsze spotkanie z mieszkańcami po wyborach prezydenckich.

Ponad tydzień po tym spotkaniu okazało się, że u dwóch obecnych tam osób potwierdzono zakażenie koronawirusem. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przysusze opublikował w czwartek komunikat, w którym przekazał, że są to osoby "stwarzające zagrożenie epidemiczne dla uczestników spotkania".

sanpid-przysucha
fot.

Sanepid zwrócił się z apelem o zgłaszanie się do placówki tych osób, które uczestniczyły w spotkaniu z prezydentem i które mają objawy koronawirusa. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną: e-mail: przysucha@psse.przysucha.waw.pl lub telefoniczne pod numerami: (48) 675 24 22, (48) 675 23 37 oraz 789 949 391, 798 875 743.

Zobacz także

RadioZET.pl/Sanepid