Zamknij

Koronawirus po weselu. Gmina Głogówek przywraca ograniczenia

27.07.2020 15:43
Dezynfekcja
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Gmina Głogówek w województwie opolskim przywraca część ograniczeń po wykryciu ogniska koronawirusa po weselu. Co najmniej 21 osób jest zakażonych koronawirusem, kolejnych kilkadziesiąt przebywających na kwarantannie - podaje TVN24. 

Wesele w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, po którym odnotowano nowe przypadki zakażenia koronawirusem, odbyło się 11 lipca. Na przyjęciu weselnym bawiło się ponad 100 osób. 89 z nich pochodziło z Opolszczyzny. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 21 weselników. Jak informuje TVN24, 5 z pozytywnie zdiagnozowanych osób to mieszkańcy Biedrzychowic (gmina Głogówek).

Piotr Bujak, burmistrz Głogówka zadecydował o przywróceniu części ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Do odwołania zamknięty pozostanie urząd miejski. Swoją działalność wstrzymało również przedszkole numer 3, które zostanie poddane dezynfekcji. Zdalną obsługę wprowadzono w ośrodku pomocy społecznej i Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Zaplanowane na ten tydzień półkolonie dla dzieci zostały przełożone. 

Z wielkim niepokojem i napięciem czekamy na wyniki badań mieszkańców naszej gminy [...]  Staramy się zachować zimną krew i trzeźwą, racjonalną ocenę sytuacji, ale musimy działać w kierunku zapewnienia elementarnego bezpieczeństwa naszym mieszkańcom

- powiedział w rozmowie z TVN24. 

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN24