Zamknij

Koronawirus w kopalni i elektrowni. Przypadki zakażenia również na komisariacie

16.06.2020 13:06
koronawirus
fot. Jakub Kaminski/East News

Koronawirus u czterech pracowników kopalni w Bełchatowie (woj. łódzkie) i jednego w tamtejszej elektrowni. Wirusa SARS-CoV-2 wykryto też u kilku osób na komisariacie w Łodzi. Placówkę zamknięto.

Władze spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zapewniły, że natychmiast wdrożono zakładowe procedury sanitarne.

Rzeczniczka prasowa PGE GiEK Sandra Apanasionek zapewniła, że firma jest przygotowana na skutki zakażeń, a wydobycie i produkcja energii elektrycznej przebiegają bez zakłóceń.

Zobacz także

Koronawirus w kopalni i elektrowni. Zakażeni na komisariacie

Kopalnia i elektrownia w Bełchatowie działające w ramach PGE GiEK zapewniają surowiec i energię elektryczną dla ponad 20 procent odbiorców w całej Polsce. Od początku pandemii w PGE GiEK, według informacji firmy, zanotowano ok. 40 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Przypadki zakażenia wykryto też w jednym z komisariatów policji Łodzi. Komendant miejski policji postanowił o czasowym zamknięciu placówki przy ul. Wysokiej 26. Sprawy widzewskiego VI komisariatu przejęła na razie Komenda Miejska Policji (KMP) przy ul. Sienkiewicza 28/30.

Policjanci mogący mieć kontakt z potencjalnymi nosicielami wirusa zostali tymczasowo odsunięci od służby. VI Komisariat KMP w Łodzi rozpocznie przyjmowanie petentów z dniem 16 czerwca 2020 roku. W bieżącej obsłudze interesantów pomogą inni funkcjonariusze z komórek podległych KMP w Łodzi

- poinformowano w serwisie internetowym łódzkiej policji.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP