Zamknij

Tak medycy przywitali panią premier. Zaprotestowali odwracając się plecami

18.05.2020 15:39
Protest medyków w Belgii
fot. Shutterstock.Twitter Screen/Dr Nisreen Alwan Sunflower

Medycy z Belgii w znaczący sposób przywitali premier Sophie Wilmes. Ich zachowanie to objaw protestu tamtejszej służby zdrowia. Nagranie z tej akcji podbija internet — wideo ma już kilka milionów odtworzeń.

Premier Belgii, Sophie Wilmes odwiedziła szpital uniwersytecki świętego Piotra w Brukseli. Pracujący tam lekarze i inni pracownicy medyczni zorganizowali polityczce niecodziennie powitanie. Gdy Wilmes wjeżdżała na teren szpitala, medycy ustawili się w rzędzie i demonstracyjnie odwrócili się plecami do limuzyny wjeżdżającej na teren placówki.

Protest służby zdrowia w Belgii 

Pracownicy służby zdrowia odwrócili się plecami do osoby piastującej jedno z najważniejszych stanowisk w kraju, aby zaprotestować przeciwko temu, jak radzi sobie z epidemią SARS-CoV-2.

Zobacz także

Medykom z Belgii nie podoba się ich niskie wynagrodzenie i zbyt dużo godzin pracy.  Protestują także przeciwko niedoborom pracowników i cięciom budżetowym. Jak przekazuje "The Brussels Times" pracowników służby zdrowia najbardziej sfrustrowała decyzja o przyjmowaniu na stanowisko pielęgniarki osób bez koniecznej do tej pory kwalifikacji.

Zobacz także

Protest medyków dotyczył głównie ich warunków pracy i wynagrodzenia, a nie decyzji i postępowania rządu w walce z pandemią koronawirusa. Jak informuje doktor Nisreen Alwan z Uniwersytetu w Southampton w Anglii, która opublikowała w sieci nagranie z protestu — Belgia ma jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności na COVID-19.

RadioZET.pl/The Brussels Times