Zamknij

Koronawirus. Powrót epidemii w Chinach? Zamknięto kolejne miasto

23.04.2020 10:03
Chiny zamykają kolejne miasto
fot. East News/Yomiuri Shimbun

Władze Chin, aby zapobiec kolejnej fali zachorowań na koronawirusa, zamknęły miasto Harbin. Wszystko zaczęło się od kobiety, która zaraziła ponad 70 osób.

Chiny zamykają kolejne miasto. Wpływ na to ma powrót 22-letniej studentki Han, która 19 marca przyleciała z Nowego Jorku. Kobieta przeszła 14-dniową kwarantannę. U 22-latki nie wystąpiły żadne objawy świadczące o zarażeniu SARS-CoV-2. Po przejściu kwarantanny studentka spotkała się ze swoimi sąsiadami, którzy później zorganizowali przyjęcie i zaprosili gości. Kobieta była nosicielką wirusa. 

Koronawirus. W Chinach zamknięto kolejne miasto.

Na przyjęciu jeden z zaproszonych gości, miał udar. Jak podaje Daily Mail, trafił do szpitala, gdzie koronawirusem zaraził inne osoby. W placówce wybucha infekcja. Zarażonych zostało ponad 70 pacjentów.

Zobacz także

Władze miasta Harbin w oficjalnym komunikacie potwierdziły, że mają ponad 70 potwierdzonych przypadków koronawirusa, u niektórych osób zarażenie jest bezobjawowe. Pod nadzorem epidemiologicznym jest około 4000 osób.

Zobacz także

Reakcja włodarzy była natychmiastowa. Zamknięto całe miasto. Odwołano wydarzenia publiczne, osób, które mogą wychodzić z domu, muszą mieć na sobie maseczki.

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/Daily Mail/Daily Star