Zamknij

Koronawirus w dwóch kolejnych DPS-ach. Łącznie ponad 90 zakażonych

20.10.2020 17:44
DPS
fot. DPS im. Szumana w Toruniu/Google Street View

Koronawirus w dwóch DPS-ach w woj. kujawsko-pomorskim. Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 55 osób z placówki w Bożenkowie w pow. bydgoskim. Pozytywne wyniki zanotowano u 30 pensjonariuszy i 25 osób z personelu. Zwiększyła się również liczba zakażeń w podobnej placówce w Toruniu - obecnie wynosi ona 36 osób. 

- Dziś otrzymaliśmy informację od państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Bydgoszczy o nowym ognisku zakażeń na terenie powiatu bydgoskiego Chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Bożenkowie. Obecnie mamy tam 30 pensjonariuszy i 25 osób z personelu, którzy są chorzy na COVID-19 – poinformował rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy Łukasz Betański.

Kujawsko-pomorskie. Koronawirus w DPS-ie w Bożenkowie

Jak dodał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, w środę zostanie przebadanych pozostałych 39 mieszkańców DPS-u i 11 osób z personelu. Dotychczas testy dały 30 wyników dodatnich u 31 przebadanych pensjonariuszy i 25 dodatnich u 34 przebadanych pracowników.

Zobacz także

Zwiększyła się także liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w DPS-ie im. Szumana w Toruniu. Dotychczas wyniki testów potwierdziły w tej placówce zakażenie u 24 pensjonariuszy i 12 pracowników.

Jak podał rzecznik prasowy wojewódzkiego sanepidu, postępowanie w przypadku zakażeń w DPS-ie jest takie, że chorzy są izolowani w placówce, która staje się swego rodzaju izolatorium. Do szpitali trafiają ci zakażeni, którzy wymagają hospitalizacji i są w cięższym stanie.

Koronawirus w Polsce. 20 października 2020 - RAPORT

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. We wtorek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 9291 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowano także o śmierci 107 osób.

Zobacz także

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 192 539  osób. Zmarło 3721 chorych. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na województwa.

RadioZET.pl/PAP