Zamknij

Personel DPS-ów zbagatelizował epidemię? Senatorowie apelują do rządzących

19.04.2020 16:15
DPS prokuratura
fot. Pixabay.com

Senatorowie Koalicji Obywatelskiej zaapelowali do rządzących, by przestali atakować personel medyczny, a zwłaszcza pracowników Domów Pomocy Społecznej. Chodzi m. in. o zapowiedź ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o wszczęciu dochodzeń prokuratorskich wobec niektórych DPS-ów, w których pojawiły się ogniska koronawirusa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prokuratura chce sprawdzić, czy dochodziło w nich do naruszeń procedur. Jak mówi senator KO Marcin Bosacki, problem w domach pomocy społecznej nie jest efektem zaniedbań lekarzy, tylko braków w przygotowaniach służby zdrowia do epidemii.

Zobacz także

Odpowiedzialnością obdarza (prokuratura, przyp.) personel medyczny i lekarzy, zamiast decyzji o przeprowadzaniu większej ilości testów

- przyznaje senator Bosacki.

Pod apelem podpisało się 45 senatorów Koalicji Obywatelskiej. Uwagi kierują nie tylko do Zbigniewa Ziobry, ale też wiceministra zdrowia. 

Zobacz także

Pan Waldemar Kraska, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, stwierdził np. iż pracownicy medyczni bagatelizują procedury bezpieczeństwa związane z koronawirusem. (…) Nie do zaakceptowania jest wystawianie przez wojewodów nakazów pracy dla matek na urlopach macierzyńskich, samotnie wychowujących dzieci, czy kobiet w ciąży do walki z pandemią

- czytamy w apelu.

RadioZET.pl/Twitter/BCh