Zamknij

Szkoła zawiesza wszystkie lekcje. Nauczyciele na zwolnieniu lub kwarantannie

26.10.2020 23:40
Koronawirus w Polsce
fot. Julian Sojka/East News

Szkoła w Gdyni całkowicie zawiesiła działalność z powodu koronawirusa. Nauczyciele są albo na zwolnieniach lekarskich, albo objęci kwarantanną – podaje Polsat News. Przy aż takich brakach kadry szkoła nie jest w stanie zapewnić zastępstw na lekcjach.

Szkoła w Gdyni – a dokładniej Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 – zawiesiła działalność z powodu koronawirusa. Wszystko przez brak nauczycieli, którzy mogliby prowadzić zajęcia – większość jest albo na zwolnieniu lekarskim, albo na kwarantannie.

Ta przykra sytuacja dobitnie wskazuje, że (…) pomimo najlepszych chęci i najwyższej staranności, nie da się zagwarantować ciągłej pracy szkół – przekazali Polsat News urzędnicy z gdyńskiego urzędu.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdyni zawiesił zajęcia lekcyjne w dniach od 26 października do 6 listopada br.

Zobacz także

Szkoła – jak czytamy na stronie internetowej placówki – od tygodnia funkcjonuje w niezwykle utrudnionych warunkach. Na zwolnieniu lekarskim jest 1`7 nauczycieli i 5 pracowników obsługi. Wśród nieobecnych, 3 nauczycieli i 2 pracowników jest zakażonych SARS-CoV-2. Z kolei na kwarantannie przebywa 60 uczniów, w całej szkole uczy się 276 osób.

Koronawirus w Gdyni. Szkoła całkowicie zawiesza lekcje, nie ma ludzi do pracy

W obecnej sytuacji placówka nie jest w stanie zapewnić zastępstw za wszystkich nieobecnych nauczycieli. Brakuje też kadry do opieki dla dzieci w świetlicy. W skład zespołu szkół wchodzą również placówki dla dzieci niedosłyszących, czyli Szkoła Podstawowa nr 49 i Liceum Ogólnokształcące nr XV.

Zobacz także

Jak czytamy w komunikacie, dyrekcja wcześniej wdrożyła wszelkie protokoły sanitarne w związku z epidemią. Okazało się jednak, że przy tak ekspresowo postępującym przyroście zakażeń nie są one wystarczające.

Zobacz także

Ta przykra sytuacja dobitnie wskazuje, że w obecnych warunkach - faktycznych i legislacyjnych - pomimo najlepszych chęci i najwyższej staranności, nie da się zagwarantować ciągłej pracy szkół – przekazali Polsat News urzędnicy.

Zobacz także

To pierwsza szkoła w Gdyni, która całkowicie zawiesiła lekcje przez zagrożenie epidemiologiczne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PolsatNews