Zamknij

Prawie 30 tys. nowych zakażeń w Hiszpanii. Niepokojąco rośnie liczba zmarłych

14.09.2020 23:50
koronawirus w Hiszpanii
fot. Salva Garrigues/agefotostock/East News

Od piątku w Hiszpanii potwierdzono ponad 27,4 tys. przypadków zakażenia koronawirusem - podało w poniedziałek ministerstwo zdrowia tego kraju. W tym samym czasie w Portugalii służby medyczne zanotowały 1783 infekcje.

Sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Silvia Calzon wyjaśniła na wieczornej konferencji prasowej w Madrycie, że wysoka liczba potwierdzanych w Hiszpanii od piątku zakażeń dowodzi, że w dalszym ciągu konieczne jest utrzymywanie restrykcji dotyczących m.in. ograniczania działalności nocnych placówek rozrywki.

- Nie możemy teraz luzować (…) w sytuacji znaczących dobowych wzrostów infekcji - powiedziała Calzon, wskazując, że rząd Hiszpanii szanuje decyzje poszczególnych wspólnot autonomicznych, które zapowiadają możliwość wprowadzenia dodatkowych obostrzeń.

Z danych hiszpańskiego resortu zdrowia wynika, że od piątku do poniedziałkowego wieczora liczba nowych zakażeń wzrosła o 27 404 do 593 730. Wyraźnie w ciągu ostatnich trzech dni zwiększyła się także liczba zmarłych – o 101. W sumie w Hiszpanii zmarło już z powodu zakażenia koronawirusem 29 848 osób.

Z kolei pomiędzy piątkiem a poniedziałkiem w Portugalii liczba nowych zgonów pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zwiększyła się o 16. W ciągu ostatniej doby zanotowano cztery ofiary śmiertelne. Ministerstwo zdrowia Portugalii szacuje łączną liczbę zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem na 1871. Portugalskie służby medyczne szacują, że między piątkiem a poniedziałkiem liczba zakażonych powiększyła się o 1783, a tylko podczas ostatnich 24 godzin potwierdzono 613 nowych zakażeń.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP