Zamknij

Kolejni nauczyciele zakażeni. Uczniowie będą się uczyć zdalnie

21.09.2020 13:26
pusta szkoła
fot. LUKASZ SOLSKI/East News, zdjęcie ilustracyjne

Koronawirusa wykryto u dwóch nauczycieli jednego z liceów w Poznaniu. Stacjonarne zajęcia w szkole mają być zawieszone do końca tygodnia.

Informację o potwierdzeniu pierwszego zakażenia koronawirusem w III Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jana Kantego w Poznaniu podało w niedzielę wieczorem lokalne Radio Poznań. Jak podkreślano, to pierwsza w Poznaniu szkoła, która z powodu Covid-19 zmuszona była do zawieszenia zajęć stacjonarnych.

W poniedziałek rano kierowniczka oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska potwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową tę informację, dodając jednak, że w tej chwili w szkole są już dwa przypadki zakażenia. Oba dotyczą nauczycieli.

Kilka dni temu w placówce odbyła się rada pedagogiczna i właśnie wtedy prawdopodobnie doszło do rozprzestrzenienia się wirusa. W związku z tym podjęto decyzję o objęciu kwarantanną również innych nauczycieli i o zawieszeniu stacjonarnych zajęć w szkole do końca tygodnia.

Koronawirus w szkołach

Przypomnijmy, że w poniedziałek rano resort zdrowia poinformował, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 748 osób, z czego 52 dotyczą Wielkopolski. Jeśli chodzi o szkoły, to liczba tych, które przechodzą w tryb nauki zdalnej lub mieszanej przybywa. Ostatnie - piątkowe - dane MEN wskazywały na 80 placówek działających w trybie całkowicie zdalnym i  246 w trybie mieszanym.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP