Zamknij

Koronawirus w kolejnej parafii. Sanepid szuka uczestników mszy

06.10.2020 16:11
koronawirus w kościele
fot. Jacek Klejment/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w kościele w Iwaniskach (woj. świętokrzyskie). Zakażony jest jeden z księży. Sanepid apeluje o zgłaszanie się osób, które uczestniczyły w mszach świętych w tamtejszej parafii.

Jeden z wikariuszy w kościele św. Katarzyny w Iwaniskach jest zakażony koronawirusem. W związku z tym niedzielna msza nie odbyła się. Parafia świętej Katarzyny zamieściła na Facebooku apel, aby ze względów epidemicznych wierni nie przychodzili do świątyni. "Zapraszamy na msze święte do okolicznych kościołów" - napisano w komunikacie.

Zobacz także

Koronawirus w parafii w Iwaniskach

Wójt gminy Iwaniska Marek Staniek powiedział w rozmowie z portalem "Echo Dnia", że na razie nie ma żadnych wieści o chorych parafianach, sytuacja jednak jest dynamiczna. "Na razie ksiądz proboszcz i drugi wikariusz pojechali do Sandomierza, żeby się przebadać" - mówił Marek Staniek.

Z zamieszczonej na Facebooku informacji parafii w Iwaniskach wynika jednak, że obaj duchowni otrzymali negatywne testy na obecność koronawirusa. Poinformowano także o dezynfekcji w kościele, jednak świątynia, zgodnie z zaleceniami sanepidu, wciąż pozostaje zamknięta.

Ze względu na zakażenie u wikariusza sanepid w Opatowie szuka parafian, które uczestniczyły w nabożeństwach. "Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opatowie prosi o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Opatowie osoby, które w dniach od 24.09.2020 do 3.10.2020 uczestniczyły w nabożeństwach oraz przyjmowały sakramenty święte (spowiedź święta, sakrament eucharystii) w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach przy ul. Opatowskiej 2" - czytamy w komunikacie.

Osoby, które zauważą u siebie niepokojące objawy, mogące świadczyć o zakażeniu koronawirusem, tj. gorączka, kaszel, duszności, proszone są o kontakt z lekarzem.

Zobacz także

RadioZET.pl/echodnia.eu