Zamknij

Proboszcz zakażony koronawirusem. Kościół i parafia zamknięte

03.05.2020 13:53
Katowice
fot. Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa/Google Street View

Kościół oraz probostwo parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w katowickiej dzielnicy Murcki zostały zamknięte dla wiernych do odwołania. Procedury bezpieczeństwa wdrożono wskutek potwierdzenia zakażenia koronawirusem u proboszcza parafii. 

Zobacz także

"Drodzy Parafianie!!! W związku z zarażeniem COVID 19 w porozumieniu z Kurią Metropolitalną w Katowicach , została podjęta z dniem 02.05.2020 decyzja o zamknięciu dla wiernych kościoła i probostwa, aż do odwołania. Msze święte w zamówionych intencjach odprawiane są w kaplicy na probostwie bez udziału wiernych. Modlimy się za Was i pamiętamy. Trzymajcie się w zdrowiu i uważajcie na siebie. Wasi Kapłani!!!" - takie oświadczenie opublikowała parafia na swoim profilu na Facebooku. 

W komunikacie tym nie znalazła się informacja dotycząca konkretnej osoby, natomiast jak podaje "Dziennik Zachodni", zakażonym jest proboszcz parafii. Doniesienia te potwierdził w rozmowie z "DZ" ks. Tomasz Wojtal, rzecznik prasowy metropolity katowickiego.

Zobacz także

- Kościół i probostwo zostały zamknięte do odwołania. Ksiądz proboszcz miał wcześniej kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W ramach procedur prowadzonych przez Sanepid, ksiądz proboszcz został zbadany i wtedy okazało się, że jest chory. Czuje się on jednak dobrze, zamknięcie kościoła nie ma związku z jego złym stanem zdrowia, a z procedurami - mówi ks. dr Tomasz Wojtal.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/Facebook