Zamknij

Nie żyje proboszcz z klasztoru w Łagiewnikach. "DŁ": Był zakażony koronawirusem

Magdalena Barszczak
15.10.2020 09:35
klasztor franciszkanów Łódź-Łagiewniki
fot. MONKPRESS/East News

Ognisko koronawirusa w sanktuarium w łódzkich Łagiewnikach. Nie żyje proboszcz o. Marek Zienkiewicz, gwardian klasztoru i proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego i bł. Rafała Chylińskiego. Dwóch innych zakonników trafiło do szpitala. Sanepid sprawdza, z kim mieli kontakt duchowni.

Ojciec Marek Zienkiewicz zmarł w środę wieku 61 lat. Duchowny kierował sanktuarium w Łagiewnikach od sierpnia. Przez ostatnie 8 lat był gwardianem i proboszczem w klasztorze Franciszkanów w parafii św. Anny w Smardzewicach.

Zobacz także

Ognisko koronawirusa w klasztorze w Łodzi. Ojciec Marek Zienkiewicz nie żyje. Zakonnicy w szpitalu

Jak podaje "Dziennik Łódzki", który informację miał potwierdzić w kilku źródłach, duchowny był zakażony koronawirusem. Test, który wykonano u proboszcza, dał wynik pozytywny. Zakażeń niestety jest więcej. W klasztorze pojawiło się ognisko SARS-CoV-2. Dwaj kolejni franciszkanie trafili do szpitala.

Parafianie są zaniepokojeni sytuacją w klasztorze. W ostatnim czasie odbywały się tam uroczystości pierwszokomunijne. - W tej parafii wielu wiernych mimo epidemii przyjmowało komunię tylko do ust - relacjonował rozmówca "Dziennika Łódzkiego".

Ogniskiem koronawirusa zajmuje się już łódzki sanepid. Ewa Krawczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi oświadczyła, że inspektorzy kontaktują się z osobami z bezpośredniego kontaktu z zakażonymi. - Dla wiernych nie ma potrzeby wydawania komunikatu. Dwaj księża są w szpitalu, ale ich stan nie jest według naszej wiedzy ciężki - poinformowała.

Zobacz także

RadioZET.pl/"Dziennik Łódzki"