Zamknij

Ksiądz zakażony koronawirusem odprawiał mszę. Poinformował o tym przed ołtarzem

22.10.2020 13:35
Zdjęcie ilustracyjne
fot. KFP/REPORTER

Proboszcz jednej z lubelskich parafii odprawiał mszę nie wiedząc jeszcze, że jest zakażony. Czekał na wynik testu na Covid-19 i kiedy zadzwonił jego telefon, duchowny otrzymał wynik badania. Wrócił przed ołtarz w maseczce i poinformował wiernych o swoim zakażeniu.

Ksiądz proboszcz Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie odprawiał mszę, będąc zakażony koronawirusem. O zdarzeniu – które miało miejsce 10 października br. - poinformował Kurier Lubelski.

Zobacz także

W momencie odprawiania nabożeństwa duchowny nie wiedział jednak o zakażeniu. Oczekiwał na wynik testu w kierunku Covid-19. W pewnej chwili księdzu zaczął dzwonić telefon. Duchowny przerwał mszę, by odebrać połączenie. To właśnie wtedy dowiedział się o pozytywnym wyniku testu.

Zobacz także

Proboszcz wrócił przed ołtarzem, tym razem mając już na twarzy maseczkę i poinformował wiernych o zakażeniu.

Ksiądz zakażony koronawirusem odprawiał mszę. Poinformował o tym przed ołtarzem

Jak podaje Kurier Lubelski, po mszy pojawiły się jednak głosy o tym, że proboszcz już wcześniej miał mieć styczność z osobą chorą na Covid-19 dlatego nie powinien w ogóle odprawiać nabożeństw.

W sieci pojawiło się nagranie wideo z udziałem księdza, który wyjaśnia, że test na koronawirusa wykonał profilaktycznie aby nie narażać parafian na niebezpieczeństwo.

Zobacz także

Z najnowszych informacji wynika, że duchowny jest już zdrowy a księża, którzy mieli z nim kontakt, nadal objęci są kwarantanną.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Kurier Lubelski/Super Express