Zamknij

Epidemia szaleje w Małopolsce. Ponad 1,1 tys. nowych zakażeń koronawirusem

14.10.2020 10:08
Koronawirus w Małopolsce, ponad tysiąc nowych przypadków
fot. KONRAD KOZLOWSKI/POLSKAPRESS/Polska Press/East News, kolejka do szpitala w Krakowie

Pogarsza się sytuacja epidemiczna w Małopolsce. Służby sanitarne potwierdziły aż 1143 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby – najwięcej od początku pandemii. Po raz pierwszy liczba nowych zakażeń przekroczyła w jednym województwie tysiąc przypadków. Więcej odnotowano tylko na Mazowszu, również w dzisiejszym raporcie (1188).

mazowieckiego (1188)

Koronawirus w Małopolsce rozprzestrzenia się najszybciej w Polsce. Sytuacja jest niepokojąca – poranny raport służb sanitarnych wskazuje na 1143 nowe przypadki zakażenia. Sytuacja w szpitalach niepokojąca, powiatowe szpitale nie mają już miejsc na leczenie ciężko chorych na Covid-19.

To kolejny dobowy rekord, dzień wcześniej odnotowano niespełna 900 przypadków. Wiemy też, że w ciągu doby na Covid-19 zmarło w regionie 19 osób, pacjenci mieli od 62 do 96 lat.

Koronawirus w Małopolsce. Pękła granica tysiąca nowych zakażeń w jednym województwie

Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Dominika Łatak-Glonek przekazała PAP, że zdecydowana większość nowych zakażeń (991) są to przypadki rozproszone. Wśród osób zakażonych jest 64 dzieci i 1079 dorosłych.

Więcej zakażeń w ciągu doby zdiagnozowano dziś w woj. mazowieckim (1188). W ciągu doby w całym kraju na Covid-19 ( w tym z chorobami współistniejącymi) zmarło aż 116 pacjentów.

Zobacz także

Najwięcej przypadków, ok. 500, zdiagnozowano w Krakowie. Od początku epidemii w Małopolsce zakażonych koronawirusem zostało ponad 18,4 tys. osób, wyleczyło się blisko 11,4 tys.

RadioZET.pl/PAP

C