Zamknij

6 pracowników Muzeum Narodowego z koronawirusem. Zamknięto Gmach Główny

09.06.2020 16:31
Muzeum Narodowe w Krakowie
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Koronawirus w Muzeum Narodowym w Krakowie. Sześciu pracowników działu technicznego zostało zarażonych SARS-CoV-2. Osoby te nie miały żadnego kontaktu ze zwiedzającymi. Zamknięto Gmach Główny placówki.

Sześciu pracowników działu technicznego Muzeum Narodowego w Krakowie ma pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa - poinformowała we wtorek Katarzyna Bik z MNK. Po konsultacji z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego dyrekcja MNK zdecydowała o zamknięciu Gmachu Głównego, w którym mieści się wspomniany dział. 

Zobacz także

Koronawirus w Muzeum Narodowym w Krakowie

Jak zapewniła Katarzyna Bik z MNK, osoby zarażone nie miały żadnego kontaktu ze zwiedzającymi.

Choroba u naszych pracowników ma lekki przebieg. Wszystkie te osoby zostały odsunięte od pracy lub skierowane do pracy zdalnej

- powiedziała. 

Po złagodzeniu obostrzeń związanych z pandemią Muzeum Narodowe w Krakowie stopniowo otwierało swoje oddziały. Gmach Główny został udostępniony publiczności od 16 maja, gdzie widzowie mogli oglądać wystawę "Cud światła", na której pokazywane są średniowieczne polskie witraże.

Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia sanitarne zwiedzanie muzeum jest możliwe tylko z zasłoniętą twarzą. Na wystawie może znajdować się maksymalnie 35 widzów. Przy wejściu do gmachu MNK są dozowniki z płynem odkażającym ręce do obowiązkowego stosowania przez wszystkie osoby. Codziennie w godz. 12.00 - 12.30 oraz 14.30 - 15.00 obowiązywały przerwy techniczne z powodu wentylacji i dezynfekcji sal.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP