Zamknij

Koronawirus w Niemczech. Orgia wśród nowych ognisk zakażeń w Berlinie

04.09.2020 18:31

Koronawirus w Niemczech. Gabinety lekarskie, szkoły oraz orgia to ogniska zakażeń Covid-19 w Berlinie. Łącznie potwierdzono 35 nowych źródeł zakażeń w stolicy Niemiec - podaje ''Bild''. 

Koronawirus
fot. DPA/Associated Press/East News

Koronawirus w berlińskiej dzielnicy Mitte pojawił się w czterech szkołach oraz pięciu gabinetach lekarskich. Jak informuje niemiecka gazeta ''Bild'', nowe źródło zakażeń koronawirusem potwierdzono również po seksualnej orgii na imprezie, którą zorganizowano pod koniec sierpnia. Służby nie przekazały jednak szczegółowych informacji na temat liczby uczestników i możliwych zakażonych osób. 

Intymność, bliskość w dobie pandemii stanowią zagrożenie. Zwracają na to uwagę kanadyjscy lekarze, którzy wydali zalecenia dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności seksualnych. ''Bez całowania, z maseczką na twarzy'' – tak zdaniem ekspertów powinien wyglądać seks podczas pandemii koronawirusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Lekarze apelują o używanie maseczek podczas seksu i gry wstępnej 

Koronawirus w Niemczech

Łączna liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech wzrosła o 782 przypadki. Niejasne są jednak dane dotyczące liczby zgonów. W czwartek RKI podawał, że osiem kolejnych osób zmarło na Covid-19, zwiększając bilans ofiar śmiertelnych pandemii w RFN do 9321. W piątek zaś liczbę ogólnych zgonów zmniejszono do 9319.

Wśród niemieckich krajów związkowych najwięcej zakażeń wykryto dotychczas w Nadrenii Północnej-Westfalii (ponad 59,6 tys.), w Bawarii (ponad 58,2 tys.) i Badenii-Wirtembergii (ponad 42,7 tys.), a najmniej w sąsiadującej z Polską Meklemburgii-Pomorzu Przednim (1019 przypadków).

Z najnowszego zestawienia amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa wynika, że od wybuchu epidemii w RFN stwierdzono 248 840 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Ogółem od początku pandemii na świecie zdiagnozowano ponad 26,2 mln zakażeń i ponad 868 tys. zgonów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Bild/tagesspiegel.de