Zamknij

Zakonnik z Niepokalanowa ma koronawirusa. Bazylika zamknięta do odwołania

28.06.2020 17:25
Koronawirus w bazylice
fot. Bazylika w Niepokalanowe/Wikimedia.Commons

Jeden z zakonników z Niepokalanowa zakaził się koronawirusem. W tej sytuacji bazylika oraz klasztor zostały zamknięte, odwołano także nabożeństwa i udzielono wiernym dyspensu od uczestnictwa we mszy świętej. 

O tym, że jeden z mnichów, który wrócił z urlopu, jest zakażony koronawirusem, poinformowano na stronie internetowej parafii. Podano także, iż zarówno bazylika, jak i klasztor będą zamknięte do odwołania. 

Mamy pełną świadomość, że sam fakt pojawienia się choroby w Niepokalanowie sprawia, że wielu z nas żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich. Bądźmy jednak pełni nadziei i ufności, że Matka Boża Niepokalana i św. Maksymilian wesprze nas w tym trudnym czasie. Pozostańmy solidarni na modlitwie każdego dnia. Prosimy Was o modlitwę 

- napisano w komunikacie. Dodano również, że odwołano wszystkie zaplanowane na niedzielę msze święte oraz że proboszcz parafii udzielił wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnym nabożeństwie. Msze miały być transmitowane z bazyliki. 

Zobacz także

Przypomnijmy, że aktualny bilans koronawirusa w Polsce wynosi 33907 przypadków zakażenia oraz 1438 ofiar śmiertelnych. Najnowsze - niedzielne - dane mówią o 193 nowych przypadkach zakażenia oraz o jednym zgonie. 

Koronawirus - co musisz wiedzieć?

RadioZET.pl/parafia.niepokolanow.pl