Obserwuj w Google News

Wystąpienie premiera w TVP. Prosił o wytrwanie w obostrzeniach przez święta

2 min. czytania
23.12.2020 19:34
Zareaguj Reakcja

Koronawirus w Polsce wciąż nie jest w odwrocie. Wieczorem w środę w emocjonalnym wystąpieniu w TVP premier Mateusz Morawiecki życzył Polakom wytrwania w obostrzeniach przez najbliższe święta i tygodnie, aż do rozpoczęcia masowych szczepień przeciw Covid-19. Po południu premier zapowiedział "co najmniej 35 mld zł wsparcia" dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli podczas pandemii. Niemal pewne jest, że policjanci będą sprawdzali w wigilię, czy Polacy nie łamią obostrzeń. Najnowsze wydarzenia na żywo na RadioZET.pl.

Mateusz Morawiecki
fot. Kancelaria Premiera Facebook

Koronawirus w Polsce 23 grudnia na żywo. Policja zapowiada kontrole w święta

Wigilia i Boże Narodzenia będą wyglądać w tym roku inaczej niż zwykle. Z powodu pandemii koronawirusa nie będziemy mogli spotkać się w święta w dużym gronie rodzinnym. Wprowadzone ograniczenia zakładają, że na wigilijną kolację Polacy mogą zaprosić maksymalnie pięć dodatkowych osób. Policjanci sprawdzą, czy przestrzegamy przepisów. 

Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka zaznaczył, że w związku z obowiązującymi w wigilię obostrzeniami policja nie planuje "specjalnych działań" prowadzonych pod jakąś nazwą. - Będziemy zwyczajnie reagować jak na inne zgłoszenia, czy z własnej inicjatywy - zaznaczył. Podkreślił jednocześnie, że jeśli Policja otrzyma zgłoszenie o tym, że w budynku przebywa większa liczba osób niż dopuszczalna, to będzie musiała na takie zgłoszenie zareagować.

Po świętach w Polsce i Europie ruszą szczepienia przeciw COVID-19. Pierwsza osoba zostanie zaszczepiona za kilka dni w szpitalu MSWiA w Warszawie - mówił we wtorek Mateusz Morawiecki. Kolejne osoby zapewniają, że zaszczepią się na koronawirusa. Takie deklaracje padły z ust m.in. Andrzeja Dudy, Mariusza Błaszczaka czy prymasa Polski Wojciecha Polaka. Z kolei Marek Suski zapowiedział, że "chyba zaszczepi się przeciwko Covid-19". - Pewne obawy jednak mam - dodał.

Gdzie można zaszczepić się na Covid-19? Lista szpitali w Polsce

RadioZET.pl