Zamknij

Ponad 14 tys. zakażeń w Polsce. Nie żyje kilkanaście kolejnych osób

Magdalena Kulej
04.05.2020 17:43
Koronawirus w Polsce 4 maja
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Mamy 69 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - podaje 4 maja po południu Ministerstwo Zdrowia. Wiemy też, że nie żyje 15 kolejnych pacjentów chorych na COVID-19.

Koronawirusa potwierdzono w Polsce łącznie u 14 006 osób. Kolejne zakażenia, o których Ministerstwo Zdrowia informuje w poniedziałek, dotyczą osób z województw: śląskiego (19), łódzkiego (19), mazowieckiego (12), podkarpackiego (7), opolskiego (6), dolnośląskiego (3), małopolskiego (2) i zachodniopomorskiego (1).

Niestety nie żyje 15 kolejnych chorych na COVID-19. Jak podaje resort, zmarli mieli choroby współistniejące. Łącznie w Polsce zmarło już 698 osób. Z danych MZ wynika, że 4095 pacjentów wyzdrowiało. Przypomnijmy, że w poprzednim komunikacie w poniedziałek resort zdrowia informował o 244 nowych zakażeniach i śmierci 5 chorych.

Koronawirus: Szumowski mówi o spowolnieniu epidemii

Zdaniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego mamy w tej chwili do czynienia ze stabilnym dobowym przyrostem chorych. - Myślę, że ten wzrost trochę się spowolnił, wypłaszczył i te wskaźniki R (reprodukcji wirusa – red.) które mówią, czy jesteśmy w fazie wzrostowej czy spadkowej już zbliżają się do jedności - stwierdził w poniedziałek w radiowej Trójce.

Warto tutaj wspomnieć, że o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce resort zdrowia poinformował 4 marca. Granica 100 zakażeń została przekroczona 14 marca, 1 tys. - 25 marca, 5 tys. - 8 kwietnia, a 10 tys. - 22 kwietnia. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus. Mapa Polski i świata - aktualne dane.

Koronawirus w Polsce - aktualne dane, co trzeba wiedzieć?