Zamknij

700 ofiar epidemii w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podaje nowy bilans

05.05.2020 10:11
Koronawirus w Polsce
fot. Jakub Kaminski/East News

Mamy ponad 236 nowych zakażeń koronawirusem i kolejne trzy zgony na Covid-19 – podało we wtorek o poranku Ministerstwo Zdrowia. Liczba wyleczonych z koronawirusa wzrosła w Polsce do blisko 4,3 tysiąca.

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia przytoczył o poranku nowy bilans zakażeń i zgonów wskutek epidemii. Przybyło 236 nowych zarażonych, a wskutek epidemii zmarły kolejne trzy osoby - dwóch mężczyzn (67 i 69 lat) oraz jedna kobieta (74 lata).

Oficjalny bilans ministerstwa to 14 242 zakażonych i 700 zmarłych na Covid-19.

Zobacz także

Resort sprostował informację w sprawie jednego ze zmarłych. - W związku z błędnie zaraportowanym przez WSSE Bydgoszcz zgonem z Białych Błot zostaje on usunięty z wykazu. Szczegóły znajdują się w oświadczeniu Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy - czytamy na Twitterze ministerstwa.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał dziś w TVN24, że według jego podejrzeń w Polsce zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 jest ok. 20-30 tys. osób. „Tak jak zresztą na całym świecie: jest więcej osób z wirusem, niż się pokazuje w dodatnich testach. To jest oczywiste" – powiedział minister.

Na kwarantannie przebywa obecnie w Polsce ponad 100 tysięcy osób, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 17,3 tys. ludzi.

RadioZET.pl