Zamknij

Ponad 14,5 tysiąca zakażeń od początku epidemii. Spore wzrosty w jednym rejonie

06.05.2020 10:07
Koronawirus w Polsce
fot. PAP

Mamy 218 nowo zdiagnozowanych zakażeń i siedem ofiar Covid-19 – raportuje o poranku, 6 maja, Ministerstwo Zdrowia. Liczba zarażonych koronawirusem zbliża się w Polsce do 15 tysięcy. Do tej pory z choroby wyzdrowiało ponad 4,6 tys. osób.

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia uaktualnił statystyki dotyczące epidemii. W skali kraju mamy regiony, gdzie regularnie przybywa zakażonych i ofiar, jak i te, które opanowały koronawirusa.

Najwięcej zakażeń jest od niedawna na Śląsku, który przeskoczył województwo mazowieckie. Zdecydowana większość nowych zakażeń dotyczy również woj. śląskiego. Najmniej jest ich w woj. lubuskim (bez ofiar Covid-19) i w warmińsko-mazurskim - pierwszy z rejonów od pewnego czasu nie figuruje w bilansach, w drugim zdarzają się jednocyfrowe przyrosty zakażeń.

Koronawirus w Polsce. Nowych zakażeń najszybciej przybywa na Śląsku

W związku z koronawirusem w szpitalach leczy się ponad 2,7 tysiąca osób, kwarantanną objętych jest ponad 101 tys., a nadzorem epidemiologicznym ponad 17 tys. Łączny bilans epidemii w Polsce to  14 647 zakażonych, w tym 723 ofiar Covid-19.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl