Zamknij

Epidemia szerzy się nie tylko wśród górników. Blisko 600 zakażeń w niedzielę

07.06.2020 17:40
Koronawirus w Polsce
fot. PAP

Aż 575 nowych zakażeń i cztery zgony na Covid-19 odnotowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Epidemia szerzy się na Śląsku, ale popołudniowy raport wykazał najwięcej zarażeń w województwie łódzkim. Niestety, utrzymuje się w Polsce, trend z niespadającą liczbą zakażeń.

Koronawirus w Polsce. Epidemia wciąż szerzy się wśród górników kopalni węgla kamiennego "Zofiówka". Raporty z ostatnich dni wykazują ognisko właśnie w tym miejscu pracy. Popołudniowy raport uwzględnia już również rodziny górników.

Tylko z popołudniowego raportu w niedzielę wynika, że pozytywne wyniki testu ma 108 osób ze Ślaska - to górnicy i ich rodziny. 

Koronawirus w Polsce. Problem na Śląsku, ale też w Łódzkiem

Niestety, poza KWK Zofiówka dochodzi nowe ognisko koronawirusa. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwie łódzkim (119). Kolejne 36 zakażeń wykazano na Mazowszu, a 25 w Małopolsce. 

W związku z koronawirusem lub podejrzeniem zarażenia w szpitalach przebywa wciąż ponad 2 tysiące pacjentów. Kwarantannę odbywa ponad 82,7 tys. ludzi, a nadzorem sanepidu objęto ponad 20 tys. osób. Nieznacznie wzrasta bilans wyleczonych - ozdrowieńców jest już oficjalnie 12 855.

RadioZET.pl/MZ