Zamknij

Wysoki spadek zakażeń. Wśród ofiar epidemii 41-latek

07.09.2020 10:37
Koronawirus w Polsce
fot. East News

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane, według których w poniedziałek, 7 września, mamy nieco ponad 300 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na Covid-19 zmarły cztery najciężej chorujące osoby.

Koronawirus w Polsce wciąż nie jest w odwrocie, choć w ostatnich raportach nastąpił istotny spadek wykrywanych zakażeń. W poniedziałek resort zdrowia poinformował o 302 nowych przypadkach. To najniższy wynik od wielu tygodni, porównywalny z tymi w pierwszych miesiącach pandemii. 

Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem zarejestrowano w województwach małopolskim (88), śląskim (31) i mazowieckim (25).

Koronawirus w Polsce 7 września

Wskutek koronawirusa, a następnie ciężkiego zachorowania na Covid-19 zmarły w Polsce ostatniej doby cztery osoby. Najmłodsza z nich miała zaledwie 41 lat. - Wszystkie ofiary miały choroby współistniejące - podało ministerstwo.

Chorzy na Covid-19 zajmują w szpitalach ponad 2,1 tysiąca łóżek i 81 respiratorów. W rygorze kwarantanny przebywa ponad 72 tys. ludzi, a pod  nadzorem służb epidemiologicznych ponad 7 tys.

Z choroby wyzdrowiało ponad 55,1 tys. pacjentów.

RadioZET.pl